PFR Portal PPK sp. z o.o.

PFR Portal PPK sp. z o.o.  jest częścią Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju, w ramach której odpowiada za upowszechnianie i promowanie Pracowniczych Planów Kapitałowych. Misją spółki jest gromadzenie oraz udzielanie informacji o funkcjonowaniu programu oraz szerzej – o konieczności oszczędzania długoterminowego.

Spółka organizuje szkolenia, konferencje, świadczy konsultacje dla firm i instytucji publicznych, zapewniając niezbędną wiedzę i wsparcie merytoryczne. Prowadzi internetowy portal mojeppk.pl, na którym regularnie zamieszcza aktualności związane z PPK, prezentuje oferty instytucji finansowych, najnowsze interpretacje prawne oraz udostępnia profesjonalne poradniki, broszury i formularze do pobrania w kilku językach. W 2021 r. Spółka uruchomiła specjalny serwis rachunek.mojeppk.pl, który pozwala uczestnikom programu w prosty sposób sprawdzić stan oszczędności zgromadzonych na wszystkich rachunkach PPK. W 2023 r. w projekcie ustawy o Centralnej Informacji Emerytalnej PFR Portal został wskazany jako spółka odpowiedzialna za zapewnienie funkcjonowania CIE, w tym budowę, utrzymanie i rozwój systemu CIE, a także prowadzenie działań o charakterze informacyjnym, edukacyjnym oraz promocyjnym.

 

Sposób brokera na hakera. Z doświadczeń Niebezpiecznik.pl

PFR Portal PPK zaprasza na pasjonujące spotkanie z trenerem Niebezpiecznik.pl, Mateuszem Ossowskim.

6.06 godz. 15:00 – 16:00, Sala Kongresowa

Z doświadczeń Niebezpiecznik.pl

Ataki socjotechniczne mocno różnią się od klasycznych włamań komputerowych, a coraz częściej dotyczą polskich firm. Kiedy celem ataku są ludzie, nigdy nie wiadomo, jak zareagują. Pracownicy muszą być gotowi na wszystko i błyskawicznie podejmować decyzje. Nie ma czasu, by ofiary konsultowały polityki bezpieczeństwa, a pomóc może im tylko zdrowy rozsądek. Niestety, w stresie i zmęczeniu, nie zawsze wszystko działa tak, jak powinno… W ramach prelekcji Mateusz pokaże kulisy ataków socjotechnicznych, przeprowadzonych przez zespół bezpieczeństwa Niebezpiecznik.pl w latach 2014-2024 w kilku polskich firmach z różnych branż. Wykład jest DO BÓLU PRAKTYCZNY i bazuje na realnych przypadkach, prezentuje także rzeczywiste zrzuty ekranów z e-mailami, jakimi na „zaczepki” odpowiadali pracownicy wybranej firmy. To nie jest standardowy wykład o cyberbezpieczeństwie – na własnej skórze przekonacie się, jak łatwo zdobyć Wasze dane! Prelekcja jest pełna demonstracji ataków na żywo i praktycznych, ale prostych do zastosowania porad. Całość prowadzona jest przystępnym językiem, przez co wykład jest zrozumiały dla każdego, nawet osoby zupełnie nietechnicznej.

W ramach spotkania zobaczycie:

▪ jak przestępcy zdobywają informacje o firmie i pracownikach (także z ich prywatnych profili w serwisach społecznościowych);

▪ gdzie (nie tylko w internecie) można znaleźć nasze dane i co zrobić, aby ograniczyć do nich dostęp osobom niepowołanym;

▪ jak prowadzić firmową korespondencję z kontrahentem w bezpieczny sposób: jak przygotować e-maila, umowę i prezentację, aby poza tym co chcemy przekazać, nie

udostępnić także dodatkowych informacji;

▪ na jakie ryzyko naraża nas smartphone, co zrobić, aby nie dać się przez niego „śledzić”;

▪ jak wykryć atak socjotechniczny i jak po wykryciu poprawnie zareagować;

▪ z jakich sztuczek najczęściej korzystają atakujący;

▪ czym może skończyć się wejście na „złą” stronę internetową (pokażemy jak niepostrzeżenie można podglądać przez kamerkę).

O prowadzącym

Mateusz Ossowski z branżą internetową związany jest od 2012 r. Ukończył Uniwersytet Warszawski, Uczelnię Łazarskiego oraz Collegium Civitas. Pierwsze kroki stawiał w marketingu, tworzeniu i sprzedaży produktów typu SaaS. Posiada doświadczenie marketingowe, sprzedażowe i menadżerskie (COO, Head of New Business, Head of Sales). Przez pomyłkę był wykładowcą akademickim. Będąc blisko nowoczesnych technologii zawsze interesował się aspektem bezpieczeństwa. Od 2019 r. związany z serwisem Niebezpiecznik.pl, gdzie zajmuje się szkoleniami i atakami socjotechnicznymi. Jako priorytet stawia sobie przekazywanie praktycznej wiedzy, zawsze opartej na przykładach, ale w sposób luźny i łatwo przyswajalny szczególnie dla osób nietechnicznych. Poprowadził około 200 szkoleń zamkniętych i wystąpił na ponad 60 konferencjach w Polsce i za granicą. Obecnie zajmuje się również rozwojem regionu CEE w Barracuda Networks jako Channel Manager.

Serdecznie zapraszamy!