Allianz

DZIELIMY SIĘ PEWNOŚCIĄ

W Allianz uważamy, że ubezpieczenia są po to, by dodawać pewności w życiu.
Od 1890 roku na świecie i 1997 roku w Polsce, wspieramy tych, którzy podejmują codzienne decyzje.
Jesteśmy z tymi, którzy zakładają rodziny, podróżują, otwierają firmy. Dzielimy z naszymi klientami radości i jesteśmy z nimi w trudnych chwilach.  Wtedy okazuje się, jak dużą wartość ma nasza pomoc.
Możemy być oparciem, ponieważ mamy wiedzę, doświadczenie i silną pozycję finansową. Tworzymy proste produkty, mówimy o nich prosto i zawsze dotrzymujemy słowa.
Po prostu!

Siła międzynarodowej Grupy

W skali globalnej jesteśmy  jednym z czołowych na świecie podmiotów oferujących usługi finansowe. Ponad 92 milionów klientów indywidualnych i korporacyjnych w 70 krajach korzysta z wiedzy, międzynarodowego doświadczenia, finansowej siły i stabilności Grupy Allianz. Jesteśmy jako Grupa czołowym ubezpieczycielem majątkowym i jednym z pięciu największych ubezpieczycieli życiowych a także jedną z pięciu największych światowych firm zarządzających aktywami. Allianz to również jedna z najcenniejszych marek świata wg rankingu Brand Finance Global 500 (od 2008 r. marka Allianz znajduje się wśród pierwszych 70 marek).


Doświadczenie na polskim rynku

W Polsce jesteśmy jedną z najszybciej rozwijających się grup w sektorze ubezpieczeniowo-finansowym. Nasze spółki świadczą kompleksowe usługi blisko 1,5 mln klientom indywidualnym i korporacyjnym oraz zarządzają aktywami sięgającymi 15 mld zł. Nasi klienci korzystają z szerokiej gamy ubezpieczeń życiowych, majątkowych i produktów inwestycyjnych.  Produkty te są w ofercie wyłącznej sieci sprzedaży, a także podmiotów, które z nami współpracują: multiagencji, brokerów ubezpieczeniowych, dealerów samochodowych, biur podróży, banków i instytucji finansowych.

Do Grupy Allianz należą także współpracujące z Allianz Polska:

  • Allianz Partners – oferujący ubezpieczenia assistance,
  • Euler Hermes – zajmujący się ubezpieczeniami kredytów kupieckich.